Чудо Боже – в Котюжині триває будівництво храму

Благодійний Фонд «Фавор», який діє з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія і Священного Синоду УПЦ трохи більше тижня тому відкрив новий проект – будівництво храму в Котюжині, Тернопільській області.

Ситуація в цьому населеному пункті, як ми вже повідомляли раніше, дуже напружена. Віруючим УПЦ, у яких відібрали храм, доводиться молитися в якихось тимчасових будівлях, які для храмових богослужінь не призначені. Крім того, навіть в цьому випадку спокійно здійснювати богослужіння їм не дають – блокують вхід, зламують замки, роблять грабежі.

Православна громада села звернулася в БФ «Фавор» з проханням про допомогу в будівництві нового домового храму. Вони мотивували своє прохання тим, що будівництво храму – єдиний спосіб припинити протистояння двох громад – УПЦ і УПЦ КП. З точки зору християнського віровчення цей вчинок цілком виправданий – адже Господь закликав до миру і молитві за кривдників. Тому, БФ «Фавор» таку ініціативу підтримав. Тим більше що вона повністю збігається з головною місією Фонду, яка називається «Крапля світу» – нести мир в конфліктні регіони.

Тому, у нас на сайті було оголошено про збір коштів на будівництво храму в селі Котюжини. Також, був відкритий відповідний проект, який став черговим у реалізації програми «40 храмів». Нагадаємо, що мета цієї програми – побудувати храми в тих місцях, де вони були відібрані у громад канонічної Церкви.

Ми знаємо, що Господь особливо близький до тих, хто гнаний. Їх молитва дуже сильна. Підтвердження цього факту ми в черговий раз побачили на прикладі Котюжан.

Так, перший проект зі збору коштів на будівництво, який був розрахований на кілька місяців, був закінчений менше, ніж за два тижні. Знайшлися благодійники, які вирішили пожертвувати необхідну суму, яка дозволяє продовжити будівельні роботи в с. Котюжини.

Такий вчинок гідний того, щоб з нього брали приклад і інші християни. Адже милосердя людини обов’язково привертає до себе і милосердя Боже. Тому що, якщо Бог близький до тих, кого женуть, то Він близький і до тих, хто допомагає гнаним.

Крім того, вчинок цих благодійників доводить нам, що наша Церква має багатьох вірних чад, і ті, кому важко, не залишаться на самоті. Так, віруючим людям с. Котюжини постійно говорили, що вони нікому не потрібні, ніхто не прийде їм на допомогу. Але, як бачимо, ті, хто так говорив, помилялися. Тому що Бог ніколи не залишає чад Своїх.

Благодійний Фонд «Фавор» дякує тим людям, які пожертвували на храм в селі Котюжини, і від імені настоятеля і всіх прихожан запевняє, що завжди, коли в новому храмі буде відбуватися богослужіння, будуть згадуватися і «благодійники святого храму цього». Віримо в те, що Всемилостивий Господь обов’язково відгукнеться на молитву цих людей.

Ми і далі закликаємо всіх православних християн не залишатися байдужими до діяльності нашого Фонду та приймати участь в його проектах. З Божою поміччю ми зможемо зробити дуже багато!

Поділитись:
Scroll to Top