Перший вантаж «Місії милосердя і примирення» відправився на Донбас

В суботу 28 березня з Києво-Печерської Лаври вирушив перший вантаж гуманітарної допомоги мирним жителям Донбасу – прихожанам православних храмів – в рамках програми «Місія милосердя і примирення».

Центром збору стартового траншу Місії став Гуманітарний штаб УПЦ. За кілька тижнів церковні громади Київської єпархії зібрали для своїх стражденних братів на Сході України більше 15 тонн гуманітарної допомоги (крупи, олію, консерви, макаронні та кондитерські вироби, медикаменти, одяг).

Потім за справу взявся Благодійний фонд «Фавор», який забезпечує транспортування і роздачу нужденним продуктів, речей і ліків першого траншу Місії.

Спочатку гуманітарний вантаж попрямує в м. Ізюм Харківської області. Тут, за ініціативою архієпископа Ізюмського і Куп’янського Єлисея, на території кафедрального собору відкрито накопичувальний склад – один з передбачених в рамках реалізації «Місії милосердя і примирення».

Зусиллями єпархіального управління кожен гуманітарний набір буде доукомплектований великодніми пасками і ковбасними виробами. До світлого свята Великодня пакети з продуктами волонтери роздадуть нужденним мирним жителям Донбасу – прихожанам храмів м. Авдіївки і с. Дослідне. Гуманітарну допомогу отримають і переселенці з Авдіївки, які тимчасово проживають в Ізюмі. Їх прийняв під свою опіку владика Єлисей, який починав своє священицьке служіння в цьому шахтарському місті, і побудував в ньому два храми. Владика має великий авторитет серед православних віруючих Донбасу та зберігає з ними багаторічний духовний зв’язок.

За словами директора БФ «Фавор» Данила Колесникова, днями завершився перший етап збору коштів через сайт організації (www.bf-favor.org) в рамках програми «Місія милосердя і примирення». За заявками православних парафій Донецької єпархії вже закуплені медикаменти на 25 тис. грн.

Ситуація з проїздом через пункти пропуску зараз змінюється досить динамічно. Тому фахівці «Фавор» активно займаються оформленням дозвільної документації для законного перетину контрольно-пропускних пунктів на Сході України за новими правилами. «Ми будемо інформувати вас про реалізацію програми на кожному її етапі, – запевнив директор БФ” Фавор “Данило Колесников. – Дякуємо вам за участь! ».

«Місія милосердя і примирення» — спільна програма Синодального відділу з соціально-гуманітарних питань та Благодійного фонду «Фавор» з надання адресної допомоги жителям Донецької і Луганської областей через громади православних храмів. Вона стартувала рішенням Священного Синоду УПЦ 2 лютого 2015 року і вже приносить свої плоди. Силами БФ «Фавор» в Донецьку була відкрита благодійна їдальня, де щодня якісно харчуються 50 осіб, волонтери Місії двічі привозили необхідні медикаменти за заявками прихожан.

Поділитись:
Scroll to Top