У Києві презентували «Місію милосердя і примирення»

«Місію милосердя і примирення» презентували в столичному інформагентстві УНІАН.

Голова Синодального відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань протоієрей Владислав Диханов зазначив, що в країну прийшла біда, яка нікого не залишила байдужим. Він пояснив, чому нова церковна ініціатива настільки необхідна в наші дні: «Головний напрямок нашої програми – надання екстреної духовної підтримки мирних жителях сходу України, збір і адресна доставка гуманітарної допомоги, організація і функціонування накопичувальних складів і благодійних їдалень, сприяння примирливим процесам в Україні» .

Священик зазначив, що паства та парафії УПЦ знаходяться на всій території України, і це дає дуже дієвий інструмент примирення. В ході реалізації програми віруючі різних областей включаються в реалізацію благодійного проекту, і вже це потроху стирає кордони і стіни між людьми. Вони починають знову бачити і чути один одного. Церква з першого дня активних бойових дій невпинно молиться про мир і всіма силами допомагає нашій державі пережити важкі часи.

Ця допомога різноманітна. Духовний авторитет УПЦ сприяє тому, що тільки за останні місяці з полону звільнено чимало солдатів. Причому це був не викуп за гроші, а справжній обмін. На кошти прихожан та благодійників придбано реанімобіль, який врятував не одне життя. Здійснюється всебічна підтримка поранених в госпіталях, допомога біженцям і тим, хто повернувся додому із зони бойових дій.

Координатор волонтерської групи «Тільники» Олександр Іваницький та керівник Центру гуманітарної допомоги Анна Клименко розповіли про волонтерську діяльність з постачання вимушених переселенців із зони військових дій на території столиці. Щотижня сотні потребуючих отримують в Києво-Печерській Лаврі продуктові набори, духовну і психологічну допомогу.

Православні громади регулярно допомагають постраждалим від військових дій. Але розрізнених зусиль недостатньо для запобігання гуманітарній катастрофі на Сході України. Адже не секрет, що багато людей похилого віку не в силах покинути свої будинки, багато мирних громадян не мають роботи, не мають можливості отримувати пенсії та допомоги, не мають близьких, які можуть підтримати. Мова йде про сотні тисяч наших співгромадян.

Тому рішенням Священного Синоду УПЦ 2 лютого 2015 року стартувала спільна програма Синодального відділу з соціально-гуманітарних питань та Благодійного фонду «Фавор» з надання адресної допомоги жителям Донецької і Луганської областей через громади православних храмів.

Директор Благодійного фонду «Фавор» Данило Колесніков в ході прес-конференції презентував зручну і прозору систему збору пожертвувань для Місії на сайті і в групах фонду в соціальних мережах.

«Благодійний фонд« Фавор »був утворений в результаті бажання кількох великих православних меценатів консолідувати свої благодійні зусилля, – сказав Данило Колесніков. – Було прийнято рішення надавати допомогу в першу чергу тим людям, яким зараз найважче -пострадавшім від військових дій. Ми звернулися з пропозицією про співпрацю до Української Православної Церкви, щоб не просто допомагати людям матеріально, а дати їм можливість отримати і духовну допомогу. Ми намагаємося допомогти прихожим до нас людям відчути, що вони не залишилися один на один зі своїми проблемами ».

Протоієрей Владислав Диханов переконаний, що «Місія милосердя і примирення» дозволяє протягнути руку допомоги кожному, хто невинно страждає в зоні бойових дій. Програма вже приносить свої плоди: силами БФ «Фавор» в Донецьку була відкрита благодійна їдальня, де щодня якісно харчуються 50 осіб, волонтери Місії регулярно доставляють необхідні медикаменти за заявками прихожан. І цей досвід підтримки активно накопичується.

«Українське суспільство різноманітне за національним складом і політичними поглядами, але ця різниця не повинна ставати перешкодою для того, щоб будувати здорове суспільство. Ми повинні усвідомити, що в нашій різниці може бути наша сила. Перед лицем катастрофи ми повинні об’єднати свої зусилля », – зазначив в ході зустрічі протоієрей Владислав Диханов.

«Українська Православна Церква закликає всіх людей доброї волі, незалежно від політичної, національної та конфесійної приналежності, приєднатися до руху милосердя і примирення та надати посильну допомогу всім постраждалим від військових дій на Сході України», – резюмував священик.

Фото — Дмитро Гораш

Поділитись:
Scroll to Top